Jak pozycjonować sklep internetowy?

Należy mieć świadomość, że obecnie pozycjonowanie sklepów internetowych jest zdecydowanie prostszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Warto jednak wiedzieć, że omawiane pozycjonowanie sklepów będzie różniło się od działań nakierowanych na stronę “wizytówkę”. 

Na czym dokładnie polega pozycjonowanie?

W najprostszym możliwym ujęciu jest to długotrwały proces, którego najważniejszym zadaniem będzie podniesienie nie tylko pozycji fraz, ale również słów kluczowych w darmowych wynikach wyszukiwania Google. W efekcie dana domena będzie miała znacznie większą widoczność. Może to oczywiście przyczynić się do znacznie wyższego ruchu organicznego. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że skuteczne Pozycjonowanie sklepów (w ofercie Critical) internetowych bazuje głównie na wdrażaniu różnego rodzaju działań off-site, a także on-site. Istotną rolę odgrywa także optymalizacja sklepu internetowego. Nie można oczywiście zapomnieć o działaniach wspierających User Experience. W ten sposób można odnotować wyższy współczynnik konwersji. Oczywiście głównym celem pozycjonowania jest wzrost widoczności określonej strony w wyszukiwarce Google. Użytkownicy, którzy korzystają z wspomnianej wyszukiwarki Google będą mogli nie tylko znaleźć daną stronę internetową, ale również skorzystać z oferty poprzez zakup wybranego przez siebie produktu.

O czym jeszcze trzeba pamiętać? 

Pozycjonowanie sklepów internetowych polega na dostosowaniu serwisu nie tylko do wytycznych wyszukiwarki Google, ale również do algorytmów. Ich zadaniem jest z kolei tworzenie rankingu stron. Bardzo ważne jest właściwe zoptymalizowanie strony internetowej pod „silnik” wyszukiwarki. Oczywiście strategię można realizować samodzielnie. Świetną opcją będzie także oddelegowanie tego zadania doświadczonym specjalistom. Godny uwagi jest fakt, że omawiane pozycjonowanie sklepu internetowego może być jednocześnie realizowane z zastosowaniem UX. W ten sposób będziemy mieli do czynienia ze strategią SXO. Należy zaznaczyć, że w przypadku e-commerce jest ona bardzo skuteczna.